Amaen

Roční prožitkový výcvik pro muže, kteří vykročili za voláním žít svůj život v celistvosti

S podporou sprievodcov, mužských kruhov a 4 archetypov dospelého Muža

sa stretneme na 4 retreatoch – viac info sa dozvieš nižšie

je ročný sprevádzaný zážitkový výcvik pre mužov, ktorí vykročili za volaním žiť svoj život v celistvosti.

Stretneme sa naživo na 4 retreatoch s archetypmi dospelého Muža.


Viac info k Ceste aj k Retreatom nájdeš nižšie:

Archetyp

Bojovník

Transformačný pobyt pre mužov

12.9-15.9.2024

Boží - retreat centrum,

Novohradské hory

Každý ji v sobě máme, tu medvědí silu. Schopnost pevně stát ve své pravdě. Vydej se s námi na cestu a objev v sobě svého bojovníka.

Stretneme sa na Kubasovej chalupe

29.2. - 3.3. 2024

Archetyp

Milenec

Transformačný pobyt pre mužov

23.5-26.5.2024

Švýcarna,

Adamov u Brna

Keby si sa nebál a zahryzol sa do toho, po čom tvoje srdce naozaj túži, čo by to bolo?

Čím budeme procházet

Podíváš se na sebe kto si a kde sa práve v živote nachádzaš. Vytvoríme pre teba bezpečný priestor, kde budeš mať možnosť čeliť čomukoľvek, čomu sa vyhýbaš a (s)poznaniu seba samého.
Jako rámec použijeme:

 • 4 mužské archetypy C. G. Junga
 • životné etapy vývoja muža
 • mužskú sexualitu
 • tvorbu světonázorového systému
 • způsoby rozhodování
 • spolutvorbu
 

Během jednoho ročního cyklu se osobně setkáme na čtyřech čtyřdenních akcích. Podíváme se a aktivně poznáme každý jeden z archetypů v nás:

 • Král  >> 29.2. – 3.3.  2024 <<
  vědomá tvorba a rozhodování
 • Milenec (23. – 26. 5.  2024)
  sexualita, hravost, radost ze života
 • Bojovník (12. – 15. 9.  2024)
  divokost, rozhodnost a odpovědnost
 • Mág (7. – 10. 11.  2024)
  vize a setkání se smrtí 

Živé online stretnutia vedené sprievodcami pre účastníkov Zlatej Cesty sa uskutočnia raz za dva týždne a budú obsahovať:

 • přípravu na akce a systematickou práci v průběhu celého roku
 • pravidelné úlohy a výzvy v běžném životě
 • uzavřenou skupinu pro sdílení
 • včleňovanie (integrovanie) zážitkov zo stretnutí do bežného života a podpora v aktuálnych životných etapách muža

Co ti nabízíme

Dospělý muž

V našej spoločnosti boli vytesnené takmer všetky formy prechodových rituálov medzi fázami ludského vývoja. Celistvých mužských vzorov je nedostatok a chlapcov často vychovávajú ženy (doma aj v školách). Vnímame potrebu muža dospieť aj inak ako iba telom, aby sme sa vedeli vedome rozhodovať a prebrať  plnú odpovědnost za svoje myšlienky, slová aj činy. Potrebu vystúpiť z programu „dobrého chlapca“ a z role obete (protipól „tvorcu“ svojho života). Jedným z najúčinnejších spôsobou ako sa stať zrelým mužom je pravidelne sa s takými mužmi stretávať.
Zmena sa prejavuje v naplnenej hojnosti na všech úrovních: vo vzťahoch, v duchovnom vývoji či v hmote, prúdení financií, naplnenom  a naplňujúcom milostnom živote… jednoducho tam kde to teraz stagnuje, no ty vieš že to môžeš mať aj inak. 

Vědomý muž

Vedomý muž presne , odkiaľ prichádzajú jeho túžby a motivácia konať. Rozpoznáva detské túžby, manipuláciu okolia či z minulosti prenesené životné návyky, ktoré už doslúžily. Vedomý muž reaguje v kľude a isto, zo svojho srdca sa slobodne rozhoduje aj s rozmyslom a plným vedomím a zodpovednosťou za plody svojho konania. Je v kontakte so svojimi pocitmi a emóciami, a tak do nich nemusí padať v reakciách na vonkajšie podnety. 

V rámci Zlatej Cesty Muža spoznáš, ako na tom doopravdy jsou si – vo všetkých oblastiach (lebo uvidieť a uznať to, hoci sa predtým často schovávame, hanbíme,  je krok nula Tvojej zlatej cesty) a budeš mať možnosť posunúť sa ďalej, ak si to dovolíš. Zistíš, čo ťa skutočne brzdí, ako to prekonať, a začneš kráčať  na svojí Zlatej Ceste k naplnenému životu podľa tvojich predstáv, prianí tvojej duše, v súlade s celkom (svetom, prírodou, duchom, bohom, …)

Světový muž

Takýto muž rozpoznáva čo sú dary ktoré prináša, a učí sa ich dávať svojej rodine, blízkym, priatelom, komunite, svetu. Chápe, že spoznavanie a práca s darmi je celoživotný proces nekonečnej zmeny, vývoja, dosahovania pravého spoznania kým som a kým môžem byť, pre seba aj pre svet, zároveň, práve v tomto okamihu.

Čím viac radosti a šťavy do života dávaš, tým viac radosti a šťavy ti životom prúdi.

Svetový muž vie kým je, načo je tu a tiež kde je jeho miesto vo svete. Byť niečim menším, než kým viem že som, už viac nieje možnosť!
Každý deň sa stáva najlepšou možnou verziou seba.

Tvoj život je cestou sebarozvoja sám o sebe. Často však prebiehala nevedome a väčšina ľudí sa nachádza v póloch, že život sa im iba deje, alebo že iba oni sami riadia svoj život. Tí prví majú ťažkosti prebrať zodpovednosť, tí druhí zas uznať že nemajú všetko pod kontrolou.
Aby celistvý človek mohol prebrať za svoj život zodpovednosť, potrebuje dospieť a stať sa Tvorcom a zároveň vedieť, že nemá kontrolu takmer nad ničím. Plynulosť pohybu medzi konaním a odovzdaním sa je Tanec života – a č
lovek ktorý takto tancuje, kráča po svojej Zlatej Ceste.

Tato Cesta bývá v pohádkách označována jako střední cesta. Budha přinášel svoje učení o cestě středu. Můžeme na ni tedy nahlížet i jako na cestu celistvosti, cestu integrace každé složky naší osobnosti, souboru životních zkušeností a jít po ní plynule ve svém středu bez přehnaných extrémů. Je to ta cesta, po které máš jít a chůzi si užít. Kráčet po své Cestě znamená žít své poslání. Kráčet po Zlaté Cestě znamená žít svůj život naplno, svobodně a v lásce k životu a bytostiam v ňom.

Zistiť, čo je Tvoja cesta, čo ťa napĺňa, čo ti robí radosť, čo vieš, že chceš v tomto živote zažiť, alebo čo je tvoje poslanie, služba svetu, môžeš iba ty sám. Čo je však pre nás všetkých spoločné, sú životné míľniky a situácie, ktorými prechádzame ako bránami na ďalšie úrovne nášho vývoja (napr. dieťa, mladý muž, dospelý muž, „otec“ (či už svojich detí, alebo vecí ktorým dáš skrze seba vzniknúť), starý múdry muž, …) počas našich životov od narodenia po smrť prechádzame.

 

Zlatá Cesta má však jednu osobitú vlastnosť, a to že sa nedá celá vopred naplánovať, a tak vykročiť na ňu znamená vykročiť do neznáma… 

A keďže z vlastných skúseností vieme, že sa to môže javiť ako strašidelná vec – a tvoj život ti ukazuje či tento prah prekračuješ, alebo sa na ňom zastavuješ a pozeráš sa radšej inam – a tak sa dostávame ku tomu čo pomohlo v živote nám, ku sprievodcovi na ceste:

Mentor, učitel môže radiť, lebo niečo vie. Nemusí v tom byť dokonalý, no vie viac než my.

Guru dosáhl mistrovství v nějaké dovednosti, anebo poznal univerzální pravdu. Nelze se dostat dál než on, protože „dál“ už není nic.

Průvodce cestu po ktorej sprevádza už neraz prešiel a kráča vedľa teba, aby ti poskytol bezpečie a oporu v náročnejších úsekoch (keď sa inak sám zastavuješ, alebo rúcaš), a poskytol ti nástroje, ktoré vás oboch v putovaní posúvajú vpred. Pomáha ti nachádzať vlastné odpovede, aby si sa ty mohol stať svojim vlastným sprievodcom.

K ukotvení naší společné cesty v praktickém životě se budeme jednou za dva týdny setkávat online. Máme pro tebe připravené bezpečné prostredie, dôverné a kde sa nesúdi, a funkčné nástroje. To čo s nimi spravíš už je iba na tebe. Vo všetkom čím s nami prejdeš máš svobodu skrze ktorú sa môžeš stať naozaj Sebou, vo svojej plnej sile a svetle.

Budeme spoločne pracovať aj so vzájomnou inspirací. Například zažít člověka, který dokáže současně kombinovat kvality přímosti, ráznosti a stanovování cílů s kvalitami laskavosti, jemnosti a přijetí, je nepopsatelný zážitek.

Cestou ťa bude na živých stretnutiach sprevádzať niekoľko skúsených mužov, ktorí budú viesť niekoľko kruhov. Ty sa počas nasledujúceho roka staneš súčasťou niektorého z týchto kruhov (napríklad podľa toho, ktorý sprievodca ti je najbližší), no vytvárame prostredie, kde budeš môcť počas roka kruhy meniť a tak zažiť aj každého sprievodcu. Rozhodnutie bude na tebe.

Postupne doplníme mená, fotky a popisy sprievodcov pre rok 2024. Po kliknutí na fotku sprievodcu sa spustí video-prezentácia.

Každý z nás je iný. Každý z nás má za sebou svoj jedinečný príbeh, svoje pády, svoje dary, ale aj svoju špecifickú energiu či motiváciu k tejto práci.
Niektorí z nás sprevádzajú mužov už dlhšie, niektorí majú za sebou veľa kurzov, či výcvikov, terapeutické školy. Iní sú iba krok pred tebou, a túto sprevádzanú cestu absolvovali minulý rok. A možno ťa práve títo prekvapia najviac, a zistíš že vedia byť pre teba relevantnejší než si myslíš 🙂

Veríme, že si nájdeš práve toho sprievodcu a taký kruh, ktorý bude pre teba najvhodnejší. Prejdeš s nami ročnú, hlbokú transformačnú cestu, a niekedy ti pomôže ten kto ti je sympatický, a inokedy ťa môže posunúť najlepšie práve ten, s kým ti to na prvý pohľad možno neladí…

Ak sa nevieš rozhodnúť, alebo sa chceš poradiť, napíš nám na  jano@amaen.org  prípadne +421 948 163 168
Ján Bača je jedným zo sprievodcov vašich sprievodcov, a tak aj garantom sprevádzania na Zlatej Ceste a vie relevantne odpovedať na tvoje dotazy.

Když potřebuješ ohledně Cesty poradit nebo si něco ujasnit, ozvi se nám!

Zlatá Cesta je kráčanie* svojim životom pravdivo / autenticky, po tom čo nachádzam odpovede na otázky: 

 •  Kto som – kto dnes som a kto niesom  (jediné miesto z ktorého môžem  vyraziť na Zlatú Cestu je Tu a Teraz, potom čo uvidím svoje masky za ktorými schovávam svoje skutočné Ja), ako som sa sem dostal (moja biografia – minulosť ktorá ovplyvnila to kým som dnes – vrátane vytesnených častí (tráum), ak ma ovplyvňujú v mojom súčasnom živote), a tiež kým sa chcem stať (moje budúce Ja – môj potenciál, ktorý môžem naplniť v tomto živote)
 • Čo je moje vnútorné volanie v tomto živote robiť – čo milujem, kde je moja vášeň, čo viem / cítim že potrebujem v živote zažiť (čo by som si na smrteľnej posteli vyčítal, keby sa neudialo), a čo je moje poslanie môj jedinečný spôsob ako obohatiť svet.
  A to ako v rovine dostať (zažiť, naučiť sa, …) tak aj dať.
   

* Kráčanie – predchádzajú mu myšlienky (poznanie) a slová (zámery, plány, rozhodnutia) – no je to moje konanie, pôsobenie vo svete kvôli čomu sa rodíme na tento svet. 

Ak vieš že vykročís na svoju cestu, žiadne sprevádzanie ti netreba. Možno všetko čo potrebuješ je iba zažiť seba v skupine ďalších mužov, vo svojej plnej autenticite, a využiť momentum ktoré na takomto stretnutí zažiješ na vykročenie do neznáma
Toto dostaneš aj keď prídeš iba na RETREATy!

Ak však vidíš že napriek svojim vedomostiam, poznaniu, retreatom, seminárom, workshopom, a ani žiadnou ďalšou prečítanou knihou sa neposúvaš v niektorej pre teba dôležitej oblasti svojho života (vzťah, sexualita, financie, zdravie, naplnenie, zmysel, … ), tak je tu pre teba možnosť venovať si rok sústredenej pozornosti svojmu životu, a podpory od tvojich spolupútnikov i sprievodcov.
Toto všetko dostaneš na ročnej sprevádzanej Zlatej Ceste Muža, spolu s retreatmi.

Nevieš sa rozhodnúť?

Sprievodcovia na tvojej Zlatej ceste

(klikni na foto pro představení průvodce)
Slavomír Bača

Slávo

Tvorím a sprevádzam Improvizačné workshopy od roku 2018. Venujem sa Dizajnu a Mindset Coachingu. Aktívne som začal s mužskými skupinami v organizácii Maniphesto. Od jesene 2022 sprevádzam mužský kruh v meste kde žijem.

Tvorivosť je schopnosť ako oheň, ktorý vyžaduje kultiváciu. Rozpoznávam nástroje, ktoré sú nám vždy dostupné – telo, myseľ a duša a tým sa spájam s nekonečnosťou v tejto konečnosti. Tento prúd aplikujem do umenia a môj zámer je prinášať ten proces na Zlatú Cestu.

 

Peter

Peter Varga

Rado

Dať seba na prvé miesto môže byť niekedy veľmi zle chápané, sebecké ba až chamtivé. No čo lepšie môže pre seba a spoločnosť človek urobiť? Mne to trvalo asi posledných 10rokov než som to konečne pochopil.

Pracujem so zdravím ľudí a Zeme, venujem sa individuálnemu mentoringu mladých ľudí, sprostredkúvam múdrosti predkov a aplikujem ich do dnešného života. Rád prinášam otvorenosť, hravosť a empatiu do všedných situácii.

 Na Zlatú cestu som vykročil s víziou, že na jej konci bude stáť muž tvorený tieňmi so zlatými rysmi(osobnosti). Zo zlatej cesty sa stala zlatá púť, zlato už nechávam ležať na ceste a vedie ma k tvorbe s mužmi pre mužov.

Ján Bača

Jano

“Určite je v tom našom ľudskom živote viac, ako sa mi javí” by bola parafráza na to, čo ma pred rokmi vytiahlo na cestu. Moja cesta viedla krajnými polohami (mužského i ženského princípu, hojnosti i asketizmu, materializmu i duchovna, cieľov i plynutia) až sa hľadanie premenilo na nachádzanie – stredná cesta (medzi pólmi) dovtedy len tušená sa konečne začala vynárať. A nachádzanie sa premieňa na tvorenie… stále kráčam, niesom zďaleka na konci, no ako dostávam, tak po ceste aj dávam.

Facilitujem už pár rokov pravidelné Mužské kruhy, vision-quest, asistujem pri zmysluplných aktivitách, študujem a praxujem ako counselor osobného rozvoja, rozvíjam empatiu k druhým i k sebe. Učím sa, chybujem, padám, vstávam a po ceste sa teším zo života.

Libor Bija

Libor

Po 20 letech v instruktorských funkcí v armádě (instruktor roty, parainstruktor, SERE) mimo koučinku a Access bars, vedu kurzy přežití, výpravy do přírody a projekt na podporu mužského sebevědomí a sebejistoty – Návod na použití zeměkoule.

Adam

Vizionář, průvodce změnou a hlasový alchymista. Podporuje lidi na cestě ke svobodě, autenticitě a spojení s vnitřní moudrostí. Od roku 2016 vede zážitkové mužské kruhy a v roce 2019 se také začal věnovat individuálnímu mentoringu. Inicioval projekt Lví Srdce a je nyní součástí jeho týmu, se kterým v Československu organizuje pobyty pro muže se zaměřením na osobnostní rozvoj.

Bohuš

Pokojný bojovník, ktorý však nebol taký vždy. So sociálnou úzkosťou bojoval od detstva a to, že dokáže zostať kľudný vo vypätých situáciách dosiahol tréningom. Osobnému rozvoju sa venuje 15 rokov. Aby “opravil” sám seba, prečítal obrovské množstvo kníh a absolvoval nespočetné množstvo seminárov a kurzov. Vo svojej práci využíva techniky emotional releasing, shadow work a prácu s dychom a pohybom.

Racionálny analytický typ, ktorý sa však vždy zaujímal o spiritualitu a hľadanie zmyslu života. Dlho pracoval ako stavebný inžinier, ale volanie po hlbšom zmysle ho priviedlo ku práci s chlapmi. Certifikovaný fitness tréner, ktorý spoluzakladal mužské kruhy v Bratislave. Od roku 2023 sa venuje aj mentoringu a založil mužské kruhy aj v Prahe a online.

Marek

Marek Daniš

Michal

Michal Mačičák

Príbeh Cesty muža

Bol raz jeden muž, ktorý dlho hľadal.

Po ceste blúdil, no nemohol prestať. Keď raz konečne došiel na hranu, a pozrel sa do neznáma, do prázdnoty.
Skočil. A zomrel.
A narodil sa, no už ako niekto trochu iný. Dnes má iskru v oku, oheň v srdci, radostný penis a smrti sa už nebojí.
Pochopil, že túto novú úroveň žitia nechce obývať iba sám či iba so svojou partnerkou, a tak k sebe prizval ďalších. Tí, ktorí tiež vypočuli volanie a vykročili do neznáma, budú na tejto ceste tvoji sprievodcovia.
A nyní zvou i Tebe!

Nebudeme ti klamať, bude to ťažká cesta. Budeš čeliť najhlbším strachom, hanbe, vine, všetkému čo ťa v živote blokuje. Budeš čeliť aj smrti.
No keď sa rozhodneš, oprieš o svojich bratov a vykročíš, môžeš zažiť svet a život, po ktorom túžiš. Keď sa spojíš so svojou dušou, božským dieťaťom v sebe, môžeš povstať a postaviť sa na pevné nohy, milovať samého seba, spoznať svoju šelmu aj vizionára a alchymistu. A si to TY. Si konečne tým, kým si celý čas bol. Je to tu, na dosah ruky. Ideš?

príď zaŽIŤ RETREAT a ROZHODNI sa potom

Vydať sa na Zlatú Cestu môže byť pre mnohých veľké rozhodnutie. Je to aj nezanedbateľná časová a finančná investícia.

Možno si už absolvoval niektorý event s Amaen-om, alebo s inými ktorí pracujú s muzmi.
A možno netušíš, vôbec si nevieš predstaviť Ako to bude vyzerať, alebo Čo vlastne budeme robiť.

Či ti to bude dávať zmysel, či niesme nejakí podivíni, či ti to vôbec prinesie niečo do tvojho života…
Alebo ti stojí v ceste niečo iné, a jednoducho sa nevieš rozhodnúť.

Máme preto pre teba PONUKU – prvý retreat KRÁĽ ponúkame za zlomok ceny!

Pre mužov ktorí zvažujú, no ešte sa nerozhodli: 

 333 € vrátane uBytovania a stravy

za 4 dny na Kubasovej Chalupe, venované aspektu Kráľa ktorý žije alebo drieme v tebe 
 

Príď na retreat a vyskúšaj si to na vlastnej koži – je to bez záväzku k celej Zlatej Ceste!

Detailnejšie informácie k retreatu KRÁĽ si STIAHNI TU (pdf)
Ďalšie informácií nájdeš na FB události 
 
Darček od nás – sprevádzanú meditáciu pre naladenie sa na Kráľa v sebe si STIAHNI TU (mp3)

Zlatá Cesta Muže

Mám záujem - Nezáväzná prihláška