Amaen

Ročný zážitkový výcvik pre mužov, ktorí vykročili za volaním žiť svoj život v celistvosti.

S podporou mužských kruhov a 4 archetypov dospelého Muža.

Stretneme sa na pálave

23. - 26. 11. 2023

Čím budeme prechádzať

Pozrieš sa na seba kto a kde práve v živote si. Vytvoríme pre teba bezpečný priestor, kde budeš mať možnosť čeliť čomukoľvek, čomu sa vyhýbaš, aj poznaniu seba samého.
Ako rámec použijeme:

 • 4 mužské archetypy C. G. Junga
 • životné etapy vývoja muža
 • mužskú sexualitu
 • tvorbu svetonázorového systému
 • spôsoby rozhodovania
 • spolutvorbu
 

Počas cyklu jedného roka sa osobne stretneme na štyroch štvordňových retreatoch. Pozrieme sa a aktívne spoznáme každý jeden z archetypov v nás:

 • Kráľ (29.2. – 3.3. 2024)
  vedomá tvorba, rozhodovanie 
 • Milenec (23. – 26.5 2024)
  sexualita, hravosť, radosť zo života  
 • Bojovník (… 2024)
  divokosť, rozhodnosti  a zodpovednosť
 • Mág >> 23.-26. Nov. 2023 <<
  vízia a stretnutie so smrťou 

Živé online stretnutia za plné prítomnosti sprievodcov a dalších účastníkov sa uskutoční raz za dva týždne a bude obsahovať:

 • prípravu na akcie a systematicků prácu počas celého roka
 • pravidelné úlohy a výzvy v bežnom živote
 • uzavretů skupinu pre zdieľanie
 • včleňovanie zážitkov zo stretnutí do bežného života a podpora v aktuálnych životných etapách muža

Čo ti ponúkame

Dospelý muž

V našej spoločnosti boli vytesnené takmer všetky formy prechodových rituálov medzi fázami ludského vývoja. Mužských vzorov bol nedostatok a chlapcov často vychovávali ženy. Vnímame potrebu muža dospieť aj inák ako iba tělom, aby sme sa vedeli vedome rozhodovať a prebrať  plnú zodpovednosť za svoje myšlienky, slová aj činy. Potrebu vystúpiť z programu Dobrého chlapca, z role obete. Jedným z najúčinnejších spôsobou ako sa stať zrelým mužom je pravidelne sa s takovými mužmi stretávať.
Zmena sa prejavuje v naplnenej hojnosti na všetkých úrovniach: vo vzťahoch, v duchovnom vývoji či v průdení financií, naplněnom  a naplňujúcom milostnom živote, vo hmote.

Vedomý muž

Vedomý muž presne vie, odkiaľ prichádzajú jeho túžby a motivácia konať. Rozpozná dětské túžby, manipuláciu okolia, z minulosti prenesené životné návyky, ktoré už doslúžily. Vedomý muž reaguje isto a v klude, zo svojho srdca sa slobodne rozhoduje aj s rozmyslom a plným vedomím a zodpovednosťou za plody svojho konania. Vie, že zostať v klude je tiež reakcia na vonkajšie podnety okolia. 

V rámci Zlatej Cesty Muža spoznáš, ako na tom naozaj si ta sám a budeš mať možnosť posunúť sa ďalej, ak si to dovolíš. Zistíš, čo ťa skutočne brzdí, ako to prekonať, a začneš kráčať  na svojej Ceste k naplnenému životu podla tvojich vlastných predstáv a prianí tvojej duše.

Svetový muž

Takýto muž rozpoznáva, čo sú jeho dary, ktoré prináša svojej rodine, blízkym, priatelom, komunite, svetu a učí sa ich dávať. Chápe, že spoznavanie a práca s darmi je celoživotný proces nekonečnej zmeny, vývoja, dosahovania pravého spoznania kým som a kým môžem byť  pre seba aj pre svet zároveň práve v tomto okamihu.

Čím viac radosti a šťavy do života dávaš, tým viac radosti a šťavy ti životom poprúdi.

Svetový muž vie kým je, načo je tu a tiež kde je jeho miesto vo svete. Byť niečim menším, než kým viem že som, už viac nieje možnosť!

Tvoj život je cestou sebarozvoja sám o sebe. Často však prebiehala nevedome a väčšina ľudí sa nachádzala v póloch, že život sa im iba deje, alebo že iba oni sami riadia svoj život. Tí prví majú ťažkosti prebrať zodpovednosť, tí druhí zas uznať že nemajú všetko pod kontrolou.
Aby celistvý človek mohol prebrať za svoj život zodpovednosť, potrebuje dospieť a stať sa Tvorcom a zároveň vedieť, že nemá kontrolu takmer nad ničím. Plynulosť pohybu medzi konaním a odovzdaním sa je Tanec života. Človek, ktorý takto v tanci, kráča po Zlatej Ceste.

Táto Cesta býva v rozprávkach označovaná ako prostredná cesta. Budha prinášal svoje učenie o strednej ceste. Môžeme na ňu teda nahliadať aj ako na cestu celistvosti, cestu integrácie každej zložky našej osobnosti, súboru životných skúseností a ísť po nej plynulo vo svojom strede bez prehnaných extrémov. Je to tá cesta, po ktorej máš kráčať a toto kráčanie si užiť. Kráčať po svojej Ceste znamená žiť svoje poslanie. Kráčať po Zlatej Ceste znamená žiť svoj život naplno, v slobode a láske k životu.

 

Zistiť, čo je tvoja cesta, čo ťa napĺňa, čo ti robí radosť, čo vieš, že chceš v tomto živote zažiť, alebo čo je tvoje poslanie, služba svetu, môžeš iba ty sám. Čo je však pre nás všetkých spoločné, sú životné míľniky a situácie, ktorými ako bránami počas našich životov od narodenia po smrť prechádzame.

Mentor, učiteľ môže radiť, lebo niečo vie. Nemusí v tom byť dokonalý, no vie viac než my.

Guru dosiahol majstrovstvo v nejakej zručnosti, alebo spoznal univerzálnu pravdu a transcendoval, nevieme sa dostať ďalej než on, lebo nič „ďalej“ neexistuje.

Sprievodca cestu po ktorej sprevádza už neraz prešiel a kráča vedľa teba, aby ti poskytol bezpečie a oporu v náročnejších úsekoch, ukázal a požičal ti nástroje, ktoré vás oba v putovaní posúvajú vpred. Pomáha ti nachádzať vlastné odpovede, aby si sa ty mohol stať svojim vlastným sprievodcom.

K ukotveniu našej spoločnej ročnej cesty v praktickom živote sa budeme raz za dva týždne stretávať online. Máme pre teba pripravené bezpečné prostredie, funkčné nástroje a to, čo s nimi spravíš už je iba na tebe. Vo všetkom čím s nami prejdeš máš slobodu, skrze ktorú sa môžeš stať naozaj sebou, vo svojej plnej sile a svetle.

 

Budeme spoločne pracovať aj s vzájomnou inšpiráciou. Napríklad zažiť človeka, ktorý dokáže kombinovať kvality priamosti, ráznosti a stanovovania cieľov s kvalitami láskavosti, jemnosti a prijatia naraz, je neopísateľný zážitok.

Cestou ťa bude na živých stretnutiach sprevádzať niekoľko skúsených mužov, ktorí sú súčasťou štyroch kruhov. Sám sa počas nasledujúceho roka staneš súčasťou jedného z týchto kruhov podľa toho, ktorý sprievodca ti je najbližší.

Po kliknutí na fotku sprievodcu sa spustí video-prezentácia.

Každý z nás je iný. Každý z nás má za sebou svoj jedinečný príbeh, svoje pády, svoje dary, ale aj svoju špecifickú energiu či motiváciu k tejto práci.
Niektorí z nás sprevádzajú mužov už dlhšie, niektorí majú za sebou veľa kurzov, či výcvikov, terapeutické školy. Veríme, že si nájdeš práve toho sprievodcu a taký kruh, ktorý bude pre teba najvhodnejší. Prejdeš s ním ročnou hlbokou transformačnou cestou, preto je dôležité aby ste si sadli navzájom.

 

Ak sa aj tak nevieš rozhodnúť, alebo sa chceš poradiť, napíš nám na info@amaen.org.
Viliam je garantom Zlatej Cesty Muža a sprevádza najmä nás, vašich sprievodcov, ktorý tiež vie odpovedať na tvoje dotazy.

Neostýchaj sa a ozvi sa nám!

KRUHY a Sprievodcovia tvojou cestou

(klik na foto = video-predstavenie sprievodcu)
Martin Rozhoň

Martin

Vybudoval miliardovou ecommerce skupinu VIVANTIS. Startup investor, který investuje do leaderů s dobrou karmou, kteří mají VIZI, která s ním rezonuje. Se svou ženou buduje v Novohradských horách Retreat centrum Boží. Tvůrce vědomě tvořící v souladu se svou duší a Univerzem. Generátor naplněné hojnosti. Průzkumník skutečné reality za oponou.

Libor Bija

Libor

Po 20 letech v instruktorských funkcí v armádě (instruktor roty, parainstruktor, SERE) mimo koučinku a Access bars, vedu kurzy přežití, výpravy do přírody a projekt na podporu mužského sebevědomí a sebejistoty – Návod na použití zeměkoule.

Ján Bača

Jano

“Určite je v tom našom ľudskom živote viac, ako sa mi javí” by bola parafráza na to, čo ma pred rokmi vytiahlo na cestu. Moja cesta viedla krajnými polohami (mužského i ženského princípu, hojnosti i asketizmu, materializmu i duchovna, cieľov i plynutia) až sa hľadanie premenilo na nachádzanie – stredná cesta (medzi pólmi) dovtedy len tušená sa konečne začala vynárať. A nachádzanie sa premieňa na tvorenie… stále kráčam, niesom zďaleka na konci, no ako dostávam, tak po ceste aj dávam.

Facilitujem už pár rokov pravidelné Mužské kruhy, vision-quest, asistujem pri zmysluplných aktivitách, študujem a praxujem ako counselor osobného rozvoja, rozvíjam empatiu k druhým i k sebe. Učím sa, chybujem, padám, vstávam a po ceste sa teším zo života.

Adam

Vizionář, průvodce změnou a hlasový alchymista. Podporuje lidi na cestě ke svobodě, autenticitě a spojení s vnitřní moudrostí. Od roku 2016 vede zážitkové mužské kruhy a v roce 2019 se také začal věnovat individuálnímu mentoringu. Inicioval projekt Lví Srdce a je nyní součástí jeho týmu, se kterým v Československu organizuje pobyty pro muže se zaměřením na osobnostní rozvoj.

Slavomír Bača

Slávo

Tvorím a sprevádzam Improvizačné workshopy od roku 2018. Venujem sa Dizajnu a Mindset Coachingu. Aktívne som začal s mužskými skupinami v organizácii Maniphesto. Od jesene 2022 sprevádzam mužský kruh v meste kde žijem.

Tvorivosť je schopnosť ako oheň, ktorý vyžaduje kultiváciu. Rozpoznávam nástroje, ktoré sú nám vždy dostupné – telo, myseľ a duša a tým sa spájam s nekonečnosťou v tejto konečnosti. Tento prúd aplikujem do umenia a môj zámer je prinášať ten proces na Zlatú Cestu.

 

Vašek Mesaroš

Vašek

Průvodce, který se rád ztrácí. Bard, který nezpívá. Jemný a pozorný posluchač.

Jsem vděčný za sílu a za uzavřenost kruhu, ve kterém se cítím tak bezpečně, že si bez ostychu dovoluju být sám k sobě upřímný, otevřený a dávající. To mě ve své nahé pravdě překvapuje, inspiruje a motivuje. Možnost v takovém prostoru otevřeně, srozumitelně a jasně vyjadřovat to, nad čím často jen splašeně přemýšlím, mě ohromnou silou posouvá dál a dál.

Pavel Maur

Pavel

Jogín, poutník Saharou, ctitel šamanů a indiánské tradice. Cestovatel a léčitel vnitřní krajiny duše. Průvodce proměnami, milovník kraniosakrální biodynamiky, kterou využívá v individuální práci s klienty, a kterou také předává veřejnosti formou seminářů. Tvůrce energetických svící se záměrem. Hudebník a zpěvák, milovník hudby, která otevírá srdce a spojuje nás se životem.

Viliam

Viliam je v rámci tejto Zlatej Cesty Muža v pozícii špeciálneho sprievodcu… On bude totiž sprevádzať všetkých ostatných sprievodcov!

Je zároveň garantom tohoto výcviku, a o jeho pohnútke k nemu sa môžete dozvedieť viac vo videu nižšie.

Príbeh CEsty muža

Bol raz jeden muž, ktorý dlho hľadal.

Po ceste blúdil, no nemohol prestať. Keď raz konečne došiel na hranu, a pozrel sa do neznáma, do prázdnoty.
Skočil. A zomrel. A narodil sa, no už ako niekto trochu iný. Dnes má iskru v oku, oheň v srdci, radostný penis a smrti sa už nebojí.
Pochopil, že túto novú úroveň žitia nechce obývať iba sám či iba so svojou partnerkou, a tak k sebe prizval ďalších. Tí, ktorí tiež vypočuli volanie a vykročili do neznáma, budú na tejto ceste tvoji sprievodcovia.
A teraz pozývajú aj Teba!

Nebudeme ti klamať, bude to ťažká cesta. Budeš čeliť najhlbším strachom, hanbe, vine, všetkému čo ťa v živote blokuje. Budeš čeliť aj smrti.
No keď sa rozhodneš, oprieš o svojich bratov a vykročíš, môžeš zažiť svet a život, po ktorom túžiš. Keď sa spojíš so svojou dušou, božským dieťaťom v sebe, môžeš povstať a postaviť sa na pevné nohy, milovať samého seba, spoznať svoju šelmu aj vizionára a alchymistu. A si to TY. Si konečne tým, kým si celý čas bol. Je to tu, na dosah ruky. Ideš?

ŠPECIÁLNA PONUKA - ZAŽI RETREAT a ROZHODNI SA

Niesi si stále istý?

Možno si iba nevieš predstaviť Ako to bude vyzerať, alebo Čo vlastne budeme robiť.

Alebo si nevieš vybrať s ktorým sprievodcom sa na cestu vydať. Alebo ti stojí v ceste niečo iné, a nevieš sa rozhodnúť…

Máme pre teba ponuku – živé stretnutie otvárame aj pre mužov ktorí sa ešte nerozhodli, no zvažujú. 

Príď na retreat a vyskúšaj si to na vlastnej koži – je to bez záväzku k celej Zlatej Ceste!

Detailnejšie informácie k retreatu MÁG si STIAHNI TU
Ďalšie informácií nájdeš na FB evente 

Zlatá Cesta Muža

Mám záujem - Nezáväzná prihláška