Amaen

Stretnutie

100

Mužov

25.-28. júl 2022
PLANINKA

Vieme čo naozaj chceme, a ako to dosiahnuť? Dokážeme tu byť plne sám pre seba zároveň konať v súlade s väčším celkom? Kto je autorita a na čo vlastne čakáme?

Ďakujeme za účasť
Vidíme sa na ďalšom stretnutí

4 dni

Strávime spolu 4 intenzívne dni - pondelok až štvrtok, počas ktorých sa bude postupne budovať atmosféra a ponorenie do príbehu.

100 mužov

Zažijeme silu toho, keď sa 100 mužov, vedomých si svojej sily, jedinečnosti ale zároveň vlastnej prepojenosti zameria na spoločený zámer.

1 príbeh

Celým stretnutím nás prevedie pútavý príbeh, ktorý bude tvoriť kontúry bohatého obsahu tejto akcie.

Zámer

Stretnutie 100 mužov je navrhnuté ako sonda do reality, ktorú žijeme. Má za cieľ nekompromisne, ale láskavo nás s touto realitou konfrontovať. Stretnutie tvoríme so zámerom, aby sa každý z nás uvidel, kto je, aká je jeho esencia a akú rolu má v MY.

“Postaviť sa plne sám za seba a zároveň konať v prospech celku.”

To je náš spôsob ako spraviť ďalší krok k aktivácii a kultivácii schopnosti spolutvoriť Nový Príbeh. Vystúpime z komfortnej zóny a v tomto priestore pozbierame perly.

Zároveň budeme mať možnosť zažiť mužskú silu a synergiu, napiť sa tejto esencie v celom jej spektre a odniesť si inšpirácie do “bežného života”, ktorý už ale nemusí byť bežný… môže byť živý, pulzujúci, divoký a zároveň láskavý a extatický.

Je to pre mňa?

Viliam Zmeták - Iniciátor

Viliam je ten muž, ktorý priniesol myšlienku stretnutia 100 mužov na Slovensku medzi svojich parťákov. V minulosti sa zúčastnil na podobnom stretnutí v zahraničí a veľmi túžil zorganizovať svoju vlastnú akciu tohto formátu. Pozri si krátky rozhovor, ako to vidí on.

Obsah akcie

Začíname pondelok 25.7. spoločným obedom a končíme štvrtok 28.7. po obede.

V cene je zahrnuté ubytovanie a strava. Pri registrácii je možné objednať si vegetariánsku alebo mäsitú stravu.

Väčia časť stretnutia sa bude konať von v prírode a v rámci areálu Planinky. Niektoré aktivity budú aj v interiéry.

Hlavný obsah akcie bude fyzická aktivita. Trochu sa zapotíme a budeme zažívať rôzne výzvy, ktoré otestujú čo v nás je. Dôležitou súčasťou celého pobytu budú aj pravidelné kruhy zdieľania. Ďalej nás čaká nejaká kombinácia tanca, hudby, posedenia pri ohni… viac už prezradiť nemôžeme 😉

Hostia

Na stretnutí nás svojou prítomnosťou poctia aj muži, ktorí už majú toho v práci s mužmi aj v iných oblastiach sebarozvoja hodne za sebou.

Jozef Mihališin

Jozef Mihališin

Som muž, partner a otec a všetky roly si náramne užívam a nachádzam v nich potešenie. Po ôsmych rokoch ciest po svete, hľadania a hlavne nachádzania odpovedí som sa pred pár rokmi rozhodol prevziať zodpovednosť za svoj život a stať sa kráľom svojho života a tvoriť pre dobro nielen moje, ale aj mojej rodiny a okolitého sveta. Môj život je dnes naplnený radosťou z toho, čo tvorím a robím.

Niekoľko rokov podporujem a inšpirujem mužov, otcov, chlapcov na ich ceste k zdravej mužskosti, aby sa ženyv dôvere a úctemohli oprieť o MUŽA a matky uvideli vo svojich synoch MUŽA. Podporujem rodiny na ich ceste k sebapoznávaniu a rastu v radosti na základe hier zozbieraných z celého sveta.

Yehuda Tagar

Yehuda Tagar

„Úlohou psychológie 21. storočia nieje oprava psycho-patológie späť k normálnosti, ale transformácia všetkých životných výziev na príležitosti k duchovnému rozvoju“ Y.T.

Narodil sa v Izraeli, no profesný život prežil v Austrálii, Južnej Afrike, Veľkej Británii a teraz v Európe. Je kouč a counselor, psychoterapeut, medzinárodný konzultant, tréner a prednášajúci. Založil Psychofonetiku, Metodickú Empatiu a konzultačný program 7 podmienok pre trvalo udržateľný rozvoj organizácií. Na Slovensku vedie 8 rokov Školu empatie (skolaempatie.sk), kde učí budúcich praktikantov psychofonetiky – metodického prístupu k osobnému rozvoju.

Igor Miháľ

Igor Miháľ

Igor Miháľ – sprievodca HROU, BOJOM k SEBE – od seba k TEBE, terapeut, vzťahový kouč. Každý môžeme byť štastný spokojný a žiť krásny živý život – je to na nás.

Vladimír Červenák

Vladimír Červenák

Pôsobím ako etikoterapeut. kouč, konzultant v oblasti osobnostného rozvoja a celoživotného vzdelávania. Špecializujem sa na celostný životný koučing alebo Life Coaching, ktorý vychádza z pozitivistickej psychológie, gestalt psychológie, z poznatkov neurolingvistiky, z poznatkov jogy, z Havajskej šamanskej tradície uzdravovania a spirituality Teawaitu, či učenia toltétskych šamanov, či Tibetskeho buddhizmu.

Od roku 2006 sa profesionálne venujem etikoterapii, komplexnej autognostickej, sebakoučovacej metóde, ktorú v našich podmienkach zaviedol do praxe MUDr. Ctibor Bezděk. Etikoterapia je jednou z najúčinnejších metód na hľadanie hlbokých príčin ochorení a na rozpoznávanie emócií, stratégií a vzorcov správania, ktoré poškodzujú zdravie. Príčinu chorôb, nehôd a úrazov nachádza v narušených vzťahoch k sebe samému, k iným ľuďom alebo k životu ako takému. Etikoterapia je hlbinnou autoterapiou človeka smerujúceho k celistvosti.

Praktické info - fAQ

Spí sa v izbách, po 3 postele na izbe, priamo na mieste. Stan nie je potrebný. Iba ak by si chcel mať viac súkromia… Cena sa nemení nakoľko sa prenajíma celý priestor.

Strava je zabezpečená správcom kaštieľa, má kompletné vybavenie, netreba si nosiť nič. Iba ak chceš mať extra svoje pochutiny.

Bezlaktózovo nevieme momentálne zabezpečiť, viď odpoveď vyššie. Vegetariánska strava bude zabezpečená ak si ju vyberieš pri registrácii.

Zo zálohy sa platí záloha za ubytovanie, stravu a zopár ďalších nákladov, čo platíme tretím stranám. V prípade prírodnej katastrofy, divokých covid opatrení a pod., kedy by nejak tieto platby tretím stranám prepadli, by sme ich pokryli zo zálohy a zbytok ti vrátime. Zálohu je však možné posunúť inému záujemcovi, ktorého nájdeš.

Ak máš svoj bubon alebo hudobný nástroj – je vítaný. Oblečenie vhodné do lesného prostredia, nebudeme sa vyhýbať ani prípadnému dažďu. Rekvizity nechám na teba, je možné, že vznikne niečo spontánne, sme otvorení.

100 mužov vnímame ako symbol, že je nás veľké množstvo. Nie sme fixovaní na presné číslo. Kľudne môže byť viac aj menej… ale asi by to bolo magické ak by nás bolo presne 100.

Chceš vedieť ešte viac?

Povedz o nás kamošom

Je niekto, kto jednoducho musí o tejto akcii vedieť? Neváhaj a zdieľaj túto stránku!

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email

Miesto a čas

Planinka

25.-28. Júl 2022

Planinka je rekreačné zariadenie sídliace v bývalom poľovníckom kaštieli z 18. storočia
nachádzajúce sa na samote v lesnom prostredí Malých Karpát neďaleko Trnavy.

Kto je za tým

Viliam Zmeták

Viliam Zmeták

Organizujem mužské transformačné semináre, vediem mužské kruhy. Pomocou Holistického counselingu sprevádzam jednotlivcov a páry v práci s vnútorným svetom a uvoľňujem energetické a emočné bloky v tele pomocou Bodyworku. Touto prácou človek vstupuje do integrálnej úrovne vedomia, kde je možné vidieť súlad v situáciách, ktoré sú v nižších úrovniach označované ako konfliktné resp. nezlučiteľné. V každodennom živote praktizujem integrálnu filozofiu a zároveň sa venujem témam sexuality, smrti a celistvosti.

Miloš Solius

Miloš Solius

Vždy ma zaujímala duša človeka a mám v sebe ohromnú túžbu pochopiť ľudí. Roky som sa venoval IT a podnikaniu na vedúcich pozíciách. Mám za sebou mnoho úspešných projektov aj tvorbu počítačových hier. V rámci práce som sa venoval psychológii, práci s emóciami, vytváraniu zážitkov. Bol som posadnutý efektivitou a maximalizáciou ľudského potenciálu. V tom všetkom bola nakoniec len túžba spoznať a ovládnuť seba samého. 

Roky som sa venoval spontánnemu tancu, pohybu, parkouru ako účastník aj tvorca workshopov, pôsobil som v parkour akadémii. Mám za sebou výcvik životného koučingu a prax s klientmi aj v bežnom živote. Baví ma žiť naplno, tešiť sa z jednoduchých vecí, snívať vysoko a dosahovať nemožné. Na akcii budem “režisérom”, ktorý bude dohliadať na celkový chod, organizáciu a súhru všetkých súčastí. Milujem ľudí, milujem samotu. Teším sa na vás.

Roman Kovačovič

Roman Kovačovič

Môj život vystihujú slová z každého rožku trošku, čiže som skôr generalista ako špecialista. Osobnému rozvoju sa venujem niekoľko rokov cez rôzne prístupy zamerané na telo, myseľ a ducha. Teším sa na to čo spolu vytvoríme.

Libor Bija

Libor Bija

Po 20 letech v instruktorských funkcí v armádě (instruktor roty, parainstruktor, SERE) mimo koučinku a Access bars, vedu kurzy přežití, výpravy do přírody a projekt na podporu mužského sebevědomí a sebejistoty – Návod na použití zeměkoule.

Vašej Mesaroš

Vašek Mesaroš

Na cestě a vděčný za sílu ale i za uzavřenost kruhu, ve kterém se díky tomu cítím tak bezpečně, že si dovoluju v takovém prostoru upřímnost a otevřenost, která mě samotného ve své nahé pravdě překvapuje. Nahlas a jasně vyslovit to, nad čím často jen zmateně přemýšlím mě posouvá ohromnou silou dál. Děkuju vám všem za to, že jsem vyslyšen, viděný a víc sám sebou.

Ján Bača

Jano Bača

“Určite je v tom našom ľudskom živote viac, ako sa mi javí” by bola parafráza na to, čo ma pred rokmi vytiahlo na cestu. Moja cesta viedla krajnými polohami (mužského i ženského princípu, hojnosti i asketizmu, materializmu i duchovna, cieľov i plynutia) až sa hľadanie premenilo na nachádzanie – stredná cesta (medzi pólmi) dovtedy len tušená sa konečne začala vynárať. A nachádzanie sa premieňa na tvorenie… stále kráčam, niesom zďaleka na konci, no ako dostávam, tak po ceste aj dávam.

Facilitujem už pár rokov pravidelné Mužské kruhy, vision-quest, asistujem pri zmysluplných aktivitách, študujem a praxujem ako counselor osobného rozvoja, rozvíjam empatiu k druhým i k sebe. Učím sa, chybujem, padám, vstávam a po ceste sa teším zo života.

Dušan Jirásek

Dušan Jirásek

„Jsem v období svého života, kde přepisuji hluboce zažrané vzorce, kterými jsem se nevědomě roky řídil. Otevírám se své hluboké zranitelnosti i skutečné síle. Uvolňuji se do čisté nevinnosti bytí. Jsem vděčný za možnost se vzájemně podpořit a posílit na této cestě k vlastní jedinečnosti každého z nás.“ Pořádám mužské kruhy, převážně prožitkovou formou, kde rozvíjíme svou mužskou i ženskou část. Vedu workshopy svobodného tance a Tandavy – tance celistvosti. Přes 20 let praktikuji a učím masáže. Včetně masáže, kterou jsem stvořil – Rituál pěti elementů. Napravuji pohybový aparát, a to převážně tam, kde klasické medicinské a rehabilitační postupy selhávají. Vedu se svou partnerkou centrum osobního rozvoje Život Naživo, kde pořádáme i naše společné workshopy pro partnerskou komunikaci a vědomý dotek. Hodně jsem v životě cestoval a dvě země, ve kterých jsem dohromady strávil několik let svého života vnitřně cítím jako svůj druhý domov – Indii a Indonésii.

Slavomír Bača

Slavomír Bača

Vyjadrenie sa odvíja od slova JADRO ale aj od slova DRENIE. 
Profesionálne som Dizajnér Vizuálnej Identity. Žijem v Dánsku, kde sa momentálne venujem podnikaniu a koučingu vyjadrovania. Podporujem tvorbu dzivých vecí.

Odmalička som vnímal vyjadroval to čo, sa deje v mojom pozorovacom poli tým, že som kreslil a tým že som tancoval. 
Moja životná snaha je o prinesení duchovnej hravosti do materiálneho sveta cez umenie, pohyb, komunikáciu. Ľúbim hudbu, kruhy, a často sa pozastavujem nad tým, ako používame technológiu bez empatie..

100 mužov je pre mňa volanie za koreňmi ale aj za korením.

Miloš Prokop

Miloš Prokop

Milujem dobrodružstvo a chuť života, ktorý sa žije v pravdivosti a naplno. Som dobrovoľným jaskyniarom s láskou k nepoznanému, backpacker čo sa rád len tak túla a nadšenec pre všetko kde je pohyb, vzduch, voľnosť a priateľstvo. Fascinuje ma ľudská myseľ s jej rozmanitými zákutiami a odpoveďami, ktoré pre nás skrýva aby sme vedeli žiť spoločne s tou nádhernou šťavou a zmyslom. Zároveň ma odmalička lákajú tajomstvá sveta matematiky a technológií. Už šiesty rok žijem v škótskom Edinburghu, kde sa na univerzite momentálne venujem aplikáciám kvantovej mechaniky.