Amaen

Zlatá Cesta Muža

Začni žiť svoj plný potenciál!

Zlatá cesta je ročný výcvik pre mužov, ktorí chcú žiť svoj život naplno, zistiť kým sú naozaj… ktorým nestačí žiť iba podľa vonkajších noriem, ale túžia zistiť čoho všetkého sú v skutočnosti schopní.
A to ako aj vo vonkajšom svete. tak aj vo svojom vnútornom prežívaní – cítení, myslení a viac!

Na to všetko počas celého roka nebudeš sám – a hoci tvoje kroky za teba neurobíme – ukážeme ti ako vieš objaviť, odomknúť a uchopiteľne využiť „návody“ – svoju vlastnú múdrosť ktorú už máš v sebe, i vyššie vedenie, ku ktorému má každý jeden človek prístup. Prakticky.

Brána cesty sa otvára

3. 3. 2023

Brána sa zatvorí a cesta začne

30. 3. 2023

Čím budeme prechádzať

Pozrieš sa ako na tom si – Kto si a Kde práve v živote si. Vytvoríme priestor, kde budeš mať možnosť čeliť čomukoľvek – dosť bolo utekania (aj samého pred sebou…) Ako rámec použijeme:

 • 4 mužské archetypy
 • psychológia dospievania muža
 • mužská sexualita
 • tvorba svetonázorového systému
 • spôsoby rozhodovania
 • spolutvorba
 

Stretneme sa osobne, na štyroch štvordňových retreatoch. Aktívne a prakticky sa pozrieme na každý z archetypov v nás:

 • Kráľ – vedomá tvorba (30.3.-2.4.2023)
 • Milenec – kultivácia sexuality, hravosť, radosť zo života  (2528.5)
 • Bojovník – spoznanie divokosti ale aj rozhodnosti  a zodpovednosti (14-17.9)
 • Mág – vízia a stretnutie so smrťou (23-26.11)

Táto cesta je určené pre muža ktorý už prestal hľadať výhovorky a je pripravený vykročiť…

na Svoju ZLATÚ CESTU !

Živé online Zoom stretnutia,  každý druhý týždeň

 • príprava na retreaty a systematická práca s mužskými archetypami
 • úlohy a výzvy na pravidelnej báze
 • uzavretá skupina na bezpečné zdieľanie navzájom a s priamou účasťou a podporou sprievodcov
 • podpora integrácie po retreatoch

Čo ti ponúkame

Dospelý muž

V našej spoločnosti sme vytesnili takmer všetky formy prechodových rituálov. Mužských vzorov je ako šafránu a chlapcov často vychovávajú ženy. Potrebujeme dospieť nielen fyzicky, aby sme sa vedeli vedome rozhodovať a skutočne prebrať  zodpovednosť – za svoje myšlienky, pocity, činy či zranenia. Vystúpiť z programu „dobrého / zlého chlapca“, či z role obete / tyrana. Najúčinnejší spôsob ako sa stať zrelým mužom je pravidelne a zmysluplne sa stretávať s ďalšími mužmi!
Potvrdenie že kráčame správne sa prejaví v hojnosti na všetkých úrovniach, harmonickejších vzťahoch, či naplňujúcom milostnom živote…

Vedomý muž

Vedomý muž nie je otrokom svojho detského programovania, rodiny ani spoločnosti. Presne vie, odkiaľ prichádzajú jeho túžby a motivácia. Slobodne sa rozhoduje, namiesto toho aby len automaticky reagoval na vonkajšie alebo vnútorné podnety.

V rámci Zlatej Cesty Muža lepšie spoznáš, ako na tom naozaj si a budeš mať možnosť posunúť sa ďalej. Zistíš čo ťa skutočne brzdí, ako to prekonáš, a konečne začneš kráčať  na svojej ceste k naplnenému životu.

Svetový muž

Tento muž konečne rozpoznal svoje dary a učí sa naplno ich dávať svetu. Pochopil, že je to celoživotný proces nekonečného rastu a dosahovania vyššieho potenciálu kým som a môžem byť – pre seba ale aj pre svet, zároveň. Profituj z toho na všetkých úrovniach.

Čím viac životu dávaš, tým viac od neho získavaš. Svetový muž vie kým je, načo je tu a tiež kde je jeho miesto vo svete. Byť niečim menším než kým viem že som už viac nieje možnosť!

Tvoj život je cestou sebarozvoja sám o sebe. Často sa však prebieha nevedome, a väčšina ľudí sa nachádza v póloch že život sa im deje, alebo že (iba) oni tvoria svoj život. Tí prví majú ťažkosti prebrať zodpovednosť, tí druhí zas uznať že nemajú všetko pod kontrolou. Obeť a tyran sú dve strany jednej mince…
Celistvý človek vie, že na to aby mohol prebrať za svoj život zodpovednosť potrebuje dospieť a stať sa Tvorcom, no zároveň chápe že v Živote nemá kontrolu takmer nad ničím… pochopenie tohto zdanlivého paradoxu a plynulosť pohybu medzi Ja konám a nechávam sa viesť je tanec života, a človek ktorý tak žije, kráča po Zlatej Ceste.

Zlatá cesta býva v rozprávkach označovaná ako prostredná cestaAj Buddha prinášal svoje učenie o strednej ceste. Môžme na ňu teda nahliadať aj ako na cestu celistvosti, cestu integrácie každej zložky (svojej osobnosti, svojej skúsenosti, svojho života), no v žiadnej neisť príliš do extrému. 
Zároveň je to tá cesta, po ktorej máš kráčať… To načo si sem prišiel, na čo si sa narodil. Znamená žiť svoje poslanie.

Kráčať po Zlatej Ceste znamená žiť Svoj život a žiť ho naplno. Žiť v slobode vnútornej i vonkajšej, využívať svoj tvorivý potenciál, svoj um i vôľu, a doslova milovať sa so životom!
Toto za Teba nemôže robiť nikto iný. Takisto zistiť čo je tvoja cesta, čo ťa napĺňa, čo ti robí radosť, čo vieš že chceš v tomto živote zažiť, alebo čo je tvoje poslanie, služba svetu. Toto všetko sú výsostne individuálne záležitosti.
Čo je však univerzálnejšie (priam archetypálne), sú míľniky ktoré po ceste od narodenia po smrť prechádzame. Tiež výzvy ktorým čelíme sú často až príliš podobné…

Mentor či učiteľ môže radiť, lebo niečo vie. Nemusí v tom byť dokonalý, no vie viac než Ty, a preto ti môže radiť. Sú oblasti života, napríklad jazda autom, kde je dobré mať niekoho, kto vie ako sa auto ovláda, aké dohody (zákony) platia v premávke, načo si dať pozor a pod.
Guru je niekto, kto už je v cieli. Či už dosiahol majstrovstvo v nejakej zručnosti, alebo pozná univerzálnu pravdu a transcendoval, nevieš sa dostať ďalej než on, lebo nič „ďalej“ neexistuje.
SPRIEVODCA nie je guru. A nemá pre teba odpovede. Je dobré ak cestu po ktorej sprevádza už prešiel (aby ste v tom „tmavom lese“ neblúdili obaja), no nieje tu primárne na to aby učil či viedol. Je tu na to, aby kráčal vedľa teba, aby poskytol bezpečie a osvietil cestu, keď bude príliš tma.
No najmä – aby ti pomohol nachádzať Tvoje vlastné odpovede! Dobrý sprievodca používa na maximum svoju inteligenciu, i inteligenciu „neznáma“ (vedenie od života), s hlavným účelom – aby si sa TY naučil navigovať vo svojom živote, aby si sa TY mohol stať svojim vlastným vodcom. Dobrý sprievodca ťa naučí nachádzať svoje vlastné odpovede a inšpiráciu vo svojom vlastnom vnútri……

Aby naša spoločná cesta za ten rok bola ukotvená a aby si si z nej vedel zobrať do života čo najviac praktického, naše stretnutia budú mať istý rámec – a vrámci neho bude uchopiteľný obsah. Nielen informácie či myšlienky, no aj zručnosti, zážitky, výzvy (a aj poriadne). Na to aby si zistil Kto si a Ako na tom si, je potrebné dostať sa na svoju hranu. My sprievodcovia pripravíme pre vás toto prostredie a prinesieme nástroje. Čo s tým spravíš už bude na Tebe. Vo všetkom čo s nami budeš robiť budeš mať totiž úplnú Slobodu. Iba skrze ňu sa totiž môžeš stať naozaj sebou, vo svojej plnej sile a svetle.

Vzájomná inšpirácia je tiež neoceniteľná a mocná aktivita, s ktorou budeme celá skupina pracovať. Napríklad zažiť človeka, ktorý dokáže kombinovať Mužské kvality priamosti, ráznosti a stanovovania cieľov so Ženskými kvalitami ako láskavosť a prijate, a robí to naraz, je nepopísateľný zážitok…

Touto cestou ťa bude na živých stretnutiach sprevádzať 9 mužov. Mimo tieto spoločné stretnutia ťa však bude sprevádzať jeden konkrétny sprievodca – ich zoznam nájdeš nižšie (po kliknutí na fotku sa spustí video-prezentácia). Každý z nás je iný. Každý z nás má za sebou svoj jedinečný príbeh, svoje pády, svoje dary… ale aj svoju špecifickú energiu či motiváciu k tejto práci. Niektorí z nás sprevádzajú mužov už dlhšie, niektorí majú za sebou veľa kurzov, či výcvikov, dokonca terapeutické školy. Veríme, že si nájdeš práve toho, ktorý bude pre Teba na tvojej ceste najvhodnejší. Na to sme pripravili video prezentáčie (po kliknutí na fotku), aby to nebolo iba o slovách na papieri, ale aby si mal možnosť precítiť energiu, osobnosť toho ktorého chlapa. Stráviš s ním možno najhlbšiu a najintímnejšiu cestu vo svojom živote, preto je dôležité aby ste si sadli navzájom.

Ak sa aj tak nevieš rozhodnúť, alebo sa chceš poradiť, napíš nám na info@amaen.org.
Viliam nebude sprevádzať vás, on bude teraz sprievodcom kruhu sprievodcov, teda nás. 
A keďže si nás vybral (a aj my jeho), možno ti bude vedieť relevantne poradiť – keď zistí, čo vlastne hľadáš a potrebuješ.

Neostýchaj sa a ozvi sa nám!

 • Rozdúchaj v sebe silu BOJOVNÍKA, tak potrebnú pre život a nevyhnutnú pre statie sa Kráľom.
  Silu nielen fyzickú (hoci aj tú), no aj silu vôle, silu duševnú, silu ducha…

 • Zamiluj sa do života! MILOVNÍK ťa pozýva nezabúdať si život aj užívať! Tešiť sa z každého dňa, byť vďačný za každú skúsenosť. Narodili sme sa a to je najväčší dar… koľko krát to však počas dňa život takto skutočne vnímame? Hravosť, vášeň, tvorivosť, sexualita… bez milovníka je život sivý.


 • Kto kraca po zlatej ceste. Kral

Mozes sa stat kym uz si? Akym kralom vo svojom zivote si naozaj? Silny slaby, laskavy, tvrday, sebecky, laskavy a stesdry /co je opak sebecky?. Zdravy? Uzdravv vsetky casti, ktore to potrebuju. Scel co je rozbite. Mas v sebe vsetko potrebne. Si liecitel. Sme tu na to aby sme ti to pomohli objavit, a naucili ta to pouzivat

Sprievodcovia tvojou cestou - vyber si!

(klik na foto = video-predstavenie sprievodcu)
Martin Rozhoň

Martin

vice o Martinovi
Libor Bija

Libor

Po 20 letech v instruktorských funkcí v armádě (instruktor roty, parainstruktor, SERE) mimo koučinku a Access bars, vedu kurzy přežití, výpravy do přírody a projekt na podporu mužského sebevědomí a sebejistoty – Návod na použití zeměkoule.

Adam

Vizionář, průvodce změnou a hlasový alchymista. Podporuje lidi na cestě ke svobodě, autenticitě a spojení s vnitřní moudrostí. Od roku 2016 vede zážitkové mužské kruhy a v roce 2019 se také začal věnovat individuálnímu mentoringu. Inicioval projekt Lví Srdce a je nyní součástí jeho týmu, se kterým v Československu organizuje pobyty pro muže se zaměřením na osobnostní rozvoj.

Ján Bača

Jano

“Určite je v tom našom ľudskom živote viac, ako sa mi javí” by bola parafráza na to, čo ma pred rokmi vytiahlo na cestu. Moja cesta viedla krajnými polohami (mužského i ženského princípu, hojnosti i asketizmu, materializmu i duchovna, cieľov i plynutia) až sa hľadanie premenilo na nachádzanie – stredná cesta (medzi pólmi) dovtedy len tušená sa konečne začala vynárať. A nachádzanie sa premieňa na tvorenie… stále kráčam, niesom zďaleka na konci, no ako dostávam, tak po ceste aj dávam.

Facilitujem už pár rokov pravidelné Mužské kruhy, vision-quest, asistujem pri zmysluplných aktivitách, študujem a praxujem ako counselor osobného rozvoja, rozvíjam empatiu k druhým i k sebe. Učím sa, chybujem, padám, vstávam a po ceste sa teším zo života.

Slavomír Bača

Slavo

Nekonečná predstavivosť spojená s konečnými činmi. Facilitujem Improvizačné workshopy od roku 2018. Venujem sa Dizajnu a Mindset Coachingu. Aktívne som začal s mužskými skupinami v organizácii Maniphesto. Od jesene 2022 sprevádzam mužský kruh v meste kde žijem.

Miloš

‚Dobrodružstvo‘ bolo vždy mojou mantrou a vodítkom v živote. Prejavuje sa mojimi backpackerskými cestami po svete, jaskyniarstvom pri ktorom objavujeme nové neznáme časti podzemia či výskumom kvantovej informatiky v Edinburghu, kde momentálne žijem. Ročnou cestou štyroch archetypov som si už raz prešiel a odomkla vo mne cestu hlbokého skúmania vedomia a práce s holotropnými stavmi, kde sa tiež školím v rámci Grófovho Transpersonálneho Tréningu. V rámci Zlatej Cesty chcem prinášať hravý pohľad na problémy ktoré nás trápia, odvahu pozrieť sa aj na tie najväčšie strachy a byť nápomocný pri integrácii takýchto zážitkov.

Vašek Mesaroš

Vašek

Na cestě a vděčný za sílu ale i za uzavřenost kruhu, ve kterém se díky tomu cítím tak bezpečně, že si dovoluju v takovém prostoru upřímnost a otevřenost, která mě samotného ve své nahé pravdě překvapuje. Nahlas a jasně vyslovit to, nad čím často jen zmateně přemýšlím mě posouvá ohromnou silou dál. Děkuju vám všem za to, že jsem vyslyšen, viděný a víc sám sebou.

Pavel Maur

Pavel

Jogín, poutník Saharou, ctitel šamanů a indiánské tradice. Cestovatel a léčitel vnitřní krajiny duše. Průvodce proměnami, milovník kraniosakrální biodynamiky, kterou využívá v individuální práci s klienty, a kterou také předává veřejnosti formou seminářů. Tvůrce energetických svící se záměrem. Hudebník a zpěvák, milovník hudby, která otevírá srdce a spojuje nás se životem.

Viliam

Viliam je v rámci tejto Zlatej Cesty Muža v pozícii špeciálneho sprievodcu… On bude totiž sprevádzať všetkých ostatných sprievodcov!

Je zároveň garantom tohoto výcviku, a o jeho pohnútke k nemu sa môžete dozvedieť viac vo videu nižšie.

Príbeh CEsty muža

Bol raz jeden muž, ktorý dlho hľadal… Po ceste blúdil, no nemohol prestať. Keď raz konečne došiel na hranu, a pozrel sa do neznáma, do prázdnoty… Skočil.
A zomrel. A narodil sa, no už ako niekto trochu iný… má iskru v oku, oheň v srdci, radostný penis a už sa nebojí smrti.
Pochopil, že túto novú úroveň žitia nechce obývať iba sám (a so svojou partnerkou), a tak do nej prizval ďalších. Tí ktorí vypočuli volanie, a už tiež  vykročili do neznáma, budú na tejto ceste vaši sprievodcovia… A teraz pozývajú aj Teba! 

Nebudeme ti klamať bratu, bude to ťažká cesta. Budeš čeliť najhlbším strachom, hanbe, vine… všetkému čo ťa v živote blokuje. A budeš čeliť aj smrti.
No keď sa rozhodneš, oprieš o svojich bratov a vykročíš… môžeš zažiť svet a život, po ktorom si si už ani nedovolil túžiť… Keď sa spojíš so svojim vnútorným dieťaťom, božským dieťaťom v sebe, môže konečne povstať a postaviť sa na pevné nohy Kráľ. A si to TY. Si konečne tým, kým si celý čas bol, no nevidel si to, nevedel si to, nemohol si to uchopiť. A teraz je to tu. Na dosah ruky… ideš?

Špeciálna ponuka ak sa nevieš rozhodnúť

Niesi si stále istý? Možno si iba nevieš predstaviť Ako to bude vyzerať, alebo Čo vlastne budeme robiť. Alebo si nevieš vybrať s ktorým sprievodcom sa na cestu vydať. Alebo ti stojí v ceste niečo iné, a nevieš sa rozhodnúť…

Máme pre teba ponuku – prvé živé stretnutie, archetyp Kráľa, nechávame prístupné aj pre mužov ktorí sa ešte nerozhodli, no zvažujú. 
Príď, je to bez záväzku k celej Ceste, a vyskúšaj si to na vlastnej koži!

Viac info v PDF dokumente, ktorý si STIAHNI TU

Prebuď šelmu v sebe!

Posuň svoju sexualitu na novú úroveň!

Vstaň z popola ako fénix!

Prebuď sa a začni naozaj žiť!

Objav svoju mužskú silu!

Zamiluj sa do života!

Staň sa pánom svojho osudu!

Uchop svoju víziu!

ZÍSKAJ SPÄŤ SVOJU SILU

NAPLŇ SVOJ ŽIVOT ZMYSLOM

STAŇ SA TÝM, KTO SI VŽDY MAL BYŤ

ZÍSKAJ REŠPEKT A LÁSKU SÁM OD SEBA AJ DRUHÝCH

sk_SK

Zlatá Cesta Muža

prihláška - Nezáväzný záujem